fbpx
Plecy

Kurs SRC (teoria + praktyka)

Szkolenie na certyfikat radiooperatora bliskiego zasięgu (radio VHF)

Obecnie przepisy wymagają aby każdy jacht morski posiadał radio VHF. Jeśli chcesz prowadzić taki jacht po morzu, wymagane jest abyś posiadał kompetencje i uprawnienia do posługiwania się tym radiem. Do tego celu służy certyfikat SRC.

Zapraszamy na jednodniowy kurs kończący się egzaminem i uzyskaniem certyfikatu SRC.

Podczas szkolenia omówiony zostanie międzynarodowy systemem komunikacji na morzu GMDSS, wyjaśnimy działanie i obsługę EPIRBu, Navtexu oraz Radia VHF z przystawką DSC. Poznacie procedury komunikacji w sytuacji niebezpieczeństwa, sposoby wzywania pomocy oraz jej udzielania oraz jak postępować w przypadku nieumyślnego wezwania pomocy przez radio lub EPIRB. Każdy będzie miał okazję dokładnie przećwiczyć obsługę radia oraz komunikację w sytuacji niebezpieczeństwa.

Kurs radiooperatora SRC

Cena: 450 zł

Cena promocyjna: 400 zł dla:
- członków Yacht Klubu Polski Gdynia i absolwentów Akademii Żeglowania
- uczestników kursów i rejsów zapisanych na nadchodzące terminy

Koszt dodatkowy - wydanie certyfikatu SRC: 300 zł (ISSA), 125 zł (UKE)

Miejsce szkolenia - sala wykładowa Akademii Żeglowania al. Jana Pawła II 11, Gdynia (budynek Yacht Klubu Polski Gdynia)

Radia VHF - szkolimy na nowych modelach radiostacji morskich. Radiotelefony zostały przygotowane na nasze zamówienie, dzięki czemu możemy w sali przećwiczyć w praktyce wszystkie alarmy wzywania pomocy z wykorzystaniem przystawki DSC. Uczestnicy zapoznają się z obsługą radiostacji Standard Horizon oraz ICOM IC-M323 - radia występującego na egzaminach w UKE

Materiały - każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe, schematy postępowania, przydatne linki, Case Study - opis ciekawych przypadków omawianych na kursie, bazę pytań z odpowiedziami na egzamin w UKE

Certyfikat SRC - szkolenie spełnia wymogi do uzyskania certyfikatu SRC Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) oraz Międzynarodowej Federacji ISSA. Egzamin ISSA odbywa się dla chętnych pod koniec kursu. Co do cert. UKE egzaminy odbywają się wyłącznie w delegaturach UKE oraz na wybranych wyższych uczelniach morskich. Szczegóły nt. egzaminów znajdziesz TUTAJ

Jeśli zastanawiasz się, który certyfikat wybrać zadzwoń do nas, chętnie Tobie doradzimy: +48 501 056 725

Trening obsługi radiostacji VHF - NOWOŚĆ!

Cena: 199 zł

Posiadasz certyfikat SRC, ale potrzebujesz przypomnienia i przygotowania się do rejsu? To jest szkolenie dla Ciebie:
- dwie i pół godziny intensywnego, efektywnego treningu na Radiu VHF (werbalnie + DSC). Jest to optymalny czas, w którym w skupieniu przećwiczysz wszystkie ważne procedury
- przećwiczysz przygotowany przez nas szereg trudnych sytuacji, które potrafią zdarzyć się i zaskoczyć Cię na morzu
- każdy uczestnik ćwiczy przy osobnym radiu
- ćwiczymy wszystkie procedury: distress, urgency, safety, routine
- trening prowadzi doświadczony instruktor specjalizujący się w łączności morskiej

Treningi odbywają się w 3 opcjach godzin, do wyboru:
godz.: 10:00-12:30 | 13:00-15:30 | 16:00-18:30
Wybierz w formularzu zgłoszenia wygodną dla siebie porę dnia. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc zastrzegamy sobie możliwość skontaktowania się z Tobą z wyprzedzeniem, w celu zmiany godziny rozpoczęcia treningu.

Każdy rozsądny żeglarz powinien każdego roku! przećwiczyć obsługę radia w zakresie procedur niebezpieczeństwa (werbalnie i przez przystawkę DSC). Nie jest to możliwe na jachcie w realu, potrzebne jest do tego radio, które nie wyśle rzeczywistego alarmu i powiadomi służby ratunkowe. Do tego potrzebny jest trening w szkole żeglarskiej, na odpowiednim sprzęcie i pod okiem doświadczonego instruktora-praktyka. Każdego roku cała kadra Akademii Żeglowania przechodzi taki trening. Zadaj sobie pytanie, co powinieneś Ty zrobić.

 Terminy kursów w sezonie 2024

 

 

Termin Cena Dostępność
09.03.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
23.03.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
13.04.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
27.04.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
11.05.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
25.05.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
08.06.2024 (sobota)

450 zł

brak miejsc
20.07.2024 (sobota)

450 zł

wolne miejsca
03.08.2024 (sobota)

450 zł

wolne miejsca
17.08.2024 (sobota)

450 zł

wolne miejsca
nowe terminy wkrótce

450 zł

Kupon podarunkowy

Pomóż bliskiej Tobie osobie w rozwoju w samodzielnej praktyce żeglarskiej i motorowodnej. Oprócz umiejętności obsługi jachtu, znajomość posługiwania się radiostacją morską stanowi jedną z najważniejszych umiejętności, które powinien posiadać każdy żeglarz i motorowodniak. Co więcej, jest to umiejętność, którą należy regularnie ćwiczyć, a najlepszym do tego sposobem jest kurs radiooperatora SRC.

Przygotujemy dla Ciebie imienny kupon prezentowy. Zgłoś nam taką potrzebę w formularzu zgłoszenia. Jeśli masz wątpliwość, który termin wybrać, pozostaw w formularzu termin bez wskazania konkretnej daty a w uwagach dodaj informację, o kuponie ważnym na sezon 2022/2023. Osoba obdarowana po otrzymaniu prezentu sama wybierze dogodny dla siebie termin spośród dostępnych wolnych miejsc.

Dlaczego Akademia Żeglowania

Dlatego, że traktujemy szkolenie SRC i umiejętność posługiwania się radiem bardzo serio.

Obsługa radia stanowi jedną z najważniejszych czynności, które zadecydują czy przeżyjesz na morzu w sytuacji zagrożenia życia.

Zadaj sobie pytanie:
Na jachcie jest pożar, albo Twoja jednostka tonie, pozostały Tobie 2 minuty do opuszczenia pokładu, załoga w panice, biega i nie wie co robić, jest krzyk a Ty masz w tym momencie decydujące 2 minuty swojego życia, w których odegrasz najważniejszą rolę w życiu tych ludzi. Pytanie jak je wykorzystasz, co zrobisz?
W sytuacji stresu i paniki nie jesteśmy zwykle w stanie trzeźwo myśleć a co dopiero obsługiwać urządzenie elektroniczne (radio VHF DSC) czy zbudować logiczny ciąg słów (w j. polskim lub angielskim) na radiu, zawierający wszystkie ważne informacje niezbędne dla służb do uratowania życia.
Posługiwanie się radiem morskim powinno przebiegać w takiej sytuacji na zasadzie prawidłowych odruchów, podobnie jak pamięć mięśniowa, która w samochodzie pozwoli Tobie odruchowo wcisnąć hamulec przed zbliżającym się zderzeniem. Aby można było dobrze opanować obsługę radia należy dobrze poznać procedury komunikacji i solidnie je przećwiczyć.

Z tego też powodu cała kadra Akademii Żeglowania obowiązkowo każdego roku przed sezonem przechodzi szkolenie przypominające obsługę radia (przystawkę DSC) pod względem wzywania i udzielania pomocy oraz komunikację werbalną w sytuacjach zagrożenia.

Dlatego też nie spotkasz w naszej ofercie cudownych ofert kursu SRC łączonego w ramach kursu żeglarskiego czy w super pakietach za połowę ceny. Takie kursy zawsze okupione są okrojonym materiałem szkoleniowym i okrojonym czasem spędzonym na praktyce na radiu. Doskonale zdajemy sobie sprawę ile czasu jest potrzebne aby skutecznie opanować materiał i obsługę radia, dlatego wszystkie kursy SRC w Akademii Żeglowania trwają ok 8 godzin, a jeśli zajdzie taka potrzeba instruktor pozostaje z uczestnikami tak długo aż każdy osiągnie satysfakcjonujący poziom wiedzy i umiejętności.

Informacja dla instytucji - nie startujemy do przetargów i konkursów, w których jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest najniższa cena. Stanowczo uważamy, że szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i ratowania życia powinny odznaczać się najwyższą jakością. W środowisku żeglarskim mamy od lat ustaloną reputację, dlatego zgłaszają się do nas organizacje i ludzie, którzy z zawodowej praktyki wiedzą jak ważna jest wiedza i umiejętność posługiwania się radiem morskim.

Kto odbył nasze kursy

wybrane realizacje

fot: https://www.facebook.com/ILOVEPOLANDpfn/

Kurs SRC dla załogi jachtu I Love Poland (2020 i 2021)

wyczynowego 'bolidu' Volvo Ocean 70, zaprojektowanego do regat dookoła globu, którego obsługą zajmują się najbardziej doświadczeni żeglarze regatowi i oceaniczni

fot: Szymon Sikora, źródło: PZŻ

Kurs SRC dla Polskiego Związku Żeglarskiego (2021)

którego uczestnikami byli najbardziej utytułowani trenerzy kadry olimpijskiej w żeglarstwie przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio

fot: wikipedia

Kursy SRC dla służb mundurowych

w tym dla Policji (2019), Strażaków Portu Gdynia (2021)

 

 

Opinie uczestników

źródło: Google Opinie | Facebook

Jan
Dziękuję jeszcze raz miłej kadrze za super profesjonalne i bardzo sympatyczne szkolenie SRC VHF. Powiem tylko, że po tym szkoleniu za pierwszym razem zdałem egzamin w UKE. Poza tym pomijając kwestię nauki do egz. UKE sporo dowiedziałem się ciekawostek morskich. No a poza tym te morskie opowieści...
Nic tylko Polecić!
Pozdrawiam Akademię!

Karol
Dobra szkoła, świetni instruktorzy. Znam nieco środowisko żeglarskie i wiem, że mało takich szkół jak ta. Polecam!

Tomek
Rzadko zdarza się prowadzący tak przyjaźnie nastawiony na kursantów i posiadający tak pogłębioną wiedzę. Kurs SRC prowadzony przez Izę podniesie wiedzę laika oraz doświadczonego żeglarza.

Mika
Gorąco polecam Akademię Żeglowania w Gdyni. Instruktorzy są pasjonatami żeglowania, robią to z przyjemnością i są bardzo profesjonalni. Bez wątpliwości jeśli miałabym wybierać jeszcze raz, wybrałabym tą samą Akademię.
Dziekuję Wam za podzielenie się waszą wiedzą i zachęceniem mnie jeszcze bardziej do żeglowania.
Pozdrawiam

Monika
Kurs SRC poprowadzony w sposób ciekawy i praktyczny. Znajomość tematu przekazana w przystępnej formie i miłej atmosferze. Jak najbardziej polecam.