Szkolenie manewrowe na jachcie morskim

Termin: 21-22.04.2018 (szkolenie zakończone)
Miejsce: Marina Gdynia
Kategoria: kurs manewrowania jachtem, manewrówka na silniku, Marina Gdynia

Zapraszamy na intensywne, dwudniowe szkolenie z zakresu manewrowania jachtem żaglowym. Szkolenie realizujemy według autorskiego programu Akademii Żeglowania opartego nie tylko na aktualnej wiedzy teoretycznej w tym zakresie, ale przede wszystkim na praktyce obowiązującej w portach polskich jaki i zagranicznych.

Cena szkolenia:  590 zł

Jeśli chcesz, mozesz zapłacić za kurs w dwóch ratach:
I rata - 300zł – w ciągu 7 dni od otrzymania wiadomości z nr konta do przelewu.
II rata - 290żł – do 31.03.2018.
Jeśli zgłoszenie następuje po 31 marca, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za całe szkolenie.

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie,
- paliwo i opłaty portowe,
- gaz,
- wyposażenie kambuza,
- opiekę doświadczonego skippera,
- szkolenie manewrowania jachtem.

Dla kogo dedykowane są nasze szkolenie?
- Dla żeglarzy i motorowodniaków, którzy chcą przypomnieć sobie manewry i przygotować się do sezonu żeglarskiego i motorowodnego.
- Dla osób, które chcą potrenować manewrowanie jachtem przed egzaminem na patent żeglarski i motorowodny.
- Dla osób, które przygotowują się do żeglowania po akwenach wymagających dużych umiejętności manewrowania jachtem na silniku.
- Dla osób, które chcą uzbierać godzin stażowych na patent żeglarski i motorowodny.

Co robimy w trakcie szkolenia?
Nauczysz się lub przypomnisz:
- skutecznego manewrowania jachtem na silniku w ciasnej marinie,
- wykorzystania właściwości manewrowej danej jednostki,
- manewrowania longside, cumowania w dalbach, y-bomach, na muringach, przy boi, itp.,
- manewru awaryjnego podchodzenia do kei lub do boi na żaglach i odejście na żaglach,
- stawania w dryf,
- używania biegu wstecznego na żaglach i poznasz w praktyce znaczenie i zależności środka ożaglowania i środka bocznego oporu,
- efektywnej pracy na cumach i szpringach, bez użycia siły rąk.

Stawiamy na jakość
1. Szkolenie realizujemy na jednym z dwóch jachtów – Bavaria 37 lub Dufour 40E Performance. Obie jednostki mają typową wielkość jachtów czarterowych, z którymi możesz spotkać się na większości popularnych akwenów turystycznych.
2. Szkolenie manewrowe prowadzone jest przez naszych doświadczonych skipperów, którzy na co dzień pływają po różnych akwenach i znają manewry nie tylko z książek, ale przede wszystkim z praktyki. Podpowiedzą szereg praktycznych rozwiązań adekwatnych do sytuacji, w jakich możesz się znaleźć.
3. W trakcie szkolenia dostaniesz materiały pomocnicze, które pozwolą Ci zrozumieć teoretyczne aspekty przygotowania i skutków wykonania danego manewru
4. Całość dwudniowego praktycznego szkolenia manewrowego odbywa się na jachcie. Nie będziemy robili prezentacji na sali wykładowej.

Ramowy harmonogram szkolenia:
Możemy Cię zapewnić, że po naszym intensywnym kursie manewrowania jachtem będziesz bardzo pozytywnie zmęczony. Każdy z dwóch dni wygląda podobnie, przy czym drugi dzień szkolenia staramy się kończyć nie później niż około 17:00, aby każdy z kursantów miał szansę zdążyć na pociąg, samolot, autobus lub inny środek lokomocji, jakim się porusza i dotrzeć do domu.

Piątek
1. Zakwaterowanie kursantów odbywa się już w piątek od godziny 18:00.
2. Odprawa bezpieczeństwa i zapoznanie z jachtem.

Sobota
1. Trening manewrówki – startujemy nie później niż o 09:00.
2. Około 13:00 przewidziana jest jedna dłuższa (około 45 minutowa) przerwa obiadowa
3. Od 1400 kontynuujemy szkolenie manewrowe,
4. Zajęcia kończymy około 20:00.

Niedziela
1. Trening manewrówki – startujemy nie później niż o 09:00.
2. Około 13:00 przewidziana jest jedna dłuższa (około 45 minutowa) przerwa obiadowa
3. Od 1400 kontynuujemy szkolenie manewrowe,
4. O godzinie 16:30 podsumowanie szkolenia i wręczenie dyplomów uczestnictwa i ukończenia szkolenia manewrowego
5. Od godziny 17:00 zakończenie szkolenia, klar jachtu i wyokrętowanie załogi.

Dajemy Ci zatem gwarancję skutecznego treningu manewrów na jednostkach, które wielkością i wyposażeniem będą takie same lub bardzo zbliżone do tych, z którymi spotkasz się w Twojej praktyce żeglarskiej.

Gdzie szkolimy?
Naszym portem macierzystym jest Gdynia. Szkolenie odbywa się w Marinie w Gdyni, a dokładnie w basenie jachtowym im. Generała Mariusza Zaruskiego oraz na Zatoce Gdańskiej.
Basen żeglarski był ostatnią inwestycją portową w Gdyni przed rozpoczęciem II wojny światowej. Marina nosi imię Mariusza Zaruskiego, żeglarza, harcerza, kawalerzysty, taternika działającego aktywnie w turystyce polskiej w okresie międzywojennym. To dzięki jego aktywności i rozwojowi portu w Gdyni sprawdziło się hasło „Ubierzmy Gdynię w las masztów” i właśnie wśród tych masztów będziesz miał okazję manewrować co nadaje szkoleniu charakter pełnego realizmu i odpowiedni stopień trudności. Generał Mariusz Zaruski był niezwykłą postacią - z jednej strony uznaje się go za pioniera polskiego żeglarstwa, a z drugiej popularyzatora turystyki górskiej. Jego popiersie odsłonięte zostało przy nabrzeżu w 1984 roku. Wokół basenu rozlokowały się siedziby klubów żeglarskich, w tym najstarszego i najbardziej „morskiego” którego założycielem był sam gen. Zaruski, a z którego wywodzą się nasi instruktorzy – Yacht Klubu Polski Gdynia. To kolejny argument za tym, abyś skorzystał ze szkolenia właśnie u nas.
Aktualnie udostępnianych jest 220 miejsc cumowniczych. Do gdyńskiej Mariny mogą wpłynąć jednostki o długości kadłuba do 20 metrów i zanurzeniu do 2,8 metra. Marina posiada zaplecze socjalno-sanitarne, które znajduje się na nabrzeżu Młodych Żeglarzy. Przy nim działa także punkt odbioru toalet chemicznych oraz zbiornik na przepracowany olej. W przystani skorzystać można z usług szkutniczych i żaglomistrzowskich. W sezonie letnim otwarta jest tu stacja paliwowa i kilka sklepów żeglarskich.


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do organizacji szkolenia manewrowego jachtem, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. 2002.101.926. z późn. zm.)

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI

*pole wymagane

REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym szkoleniu wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za szkolenie należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  6. Przed rozpoczęciem kursu manewrowania jachtem prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.