fbpx
Plecy

Szkolenie manewrowe na jachcie morskim

Dostępne terminy:
- 04-05.11.2023 (sobota-niedziela) - brak miejsc

Miejsce: Marina Gdynia
Kategoria: kurs manewrowania jachtem, manewrówka na silniku, Marina Gdynia

Zapraszamy na intensywne, dwudniowe szkolenie z zakresu manewrowania jachtem żaglowym. Szkolenie realizujemy według autorskiego programu Akademii Żeglowania opartego nie tylko na aktualnej wiedzy teoretycznej w tym zakresie, ale przede wszystkim na praktyce obowiązującej w portach polskich jaki i zagranicznych.

 Dostępne terminy szkoleń

Termin Cena Dostępność
04-05.11.2023 (sobota-niedziela)

1.190 zł

brak miejsc

Płatność:
Jednorazowo lub w dwóch ratach:
- 50% ceny w momencie rezerwacji w ciągu 3 dni od otrzymania wiadomości z nr konta do przelewu,
- 50% ceny 3 tygodnie przed rozpoczęciem szkolenia.
Jeśli zgłoszenie następuje w ciągu 30 dni do rozpoczęcia szkolenia, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za całe szkolenie.

Cena zawiera:
- szkolenie manewrowania jachtem.
- zakwaterowanie na jachcie,
- paliwo i opłaty portowe,
- opiekę doświadczonego skippera,

Dla kogo dedykowane są nasze szkolenia?
- Dla żeglarzy i motorowodniaków, którzy chcą przypomnieć sobie manewry i przygotować się do sezonu żeglarskiego i motorowodnego.
- Dla osób, które potrzebują potrenować manewrowanie jachtem przed egzaminem na patent żeglarski i motorowodny.
- Dla osób, które przygotowują się do żeglowania po akwenach wymagających dużych umiejętności manewrowania jachtem na silniku.
- Dla osób, które potrzebują uzbierać godziny stażowe na patent żeglarski i motorowodny.

Co robimy w trakcie szkolenia?
Nauczysz się lub przypomnisz:
- skutecznego manewrowania jachtem na silniku w ciasnej marinie,
- wykorzystania właściwości manewrowej jachtu,
- manewrowania longside, cumowania w dalbach, y-bomach, na muringach, przy boi,
- manewru awaryjnego podchodzenia do kei lub do boi na żaglach i odejście na żaglach,
- efektywnej pracy na cumach i szpringach, bez użycia siły rąk,
- stawania w dryf.

Stawiamy na jakość
1. Szkolenie realizujemy na jednym z dwóch jachtów – Bavaria 37 lub Dufour 40E Performance. Obie jednostki mają typową wielkość jachtów czarterowych, z którymi możesz spotkać się na większości popularnych akwenów morskich.
2. Szkolenie manewrowe prowadzone jest przez doświadczonych skipperów, którzy na co dzień pływają po różnych akwenach i znają manewry nie tylko z książek, ale przede wszystkim z praktyki. Podpowiedzą szereg praktycznych sposobów manewrowania adekwatnych do sytuacji, w jakich możesz się znaleźć.
3. W trakcie szkolenia dostaniesz materiały pomocnicze, które pozwolą Ci zrozumieć teoretyczne aspekty przygotowania i skutków wykonania danego manewru.
4. Całość dwudniowego praktycznego szkolenia manewrowego odbywa się na jachcie. Nie będziemy spędzali czasu na prezentacjach w sali wykładowej.

Ramowy harmonogram szkolenia:
Możemy Cię zapewnić, że po naszym intensywnym kursie manewrowania jachtem będziesz bardzo pozytywnie zmęczony. Każdy z dwóch dni wygląda podobnie, przy czym drugi dzień szkolenia staramy się kończyć nie później niż około 17:00, aby każdy z kursantów miał szansę zdążyć na pociąg, samolot, autobus lub inny środek lokomocji, jakim się porusza i dotrzeć do domu.

Dzień przed szkoleniem
od 19:00 zakwaterowanie na jachcie (dla osób chętnych). Można też przybyć na jacht pierwszego dnia szkolenia na godz. 9:00. Jeśli z jakichś powodów nie zdążysz na godz. 9:00, nie przejmuj się. Znajdziesz jacht w Marinie a my postaramy się abyś nadrobił zaległości.

Dzień 1
09:00 trening manewrów jachtem
13:00 przerwa obiadowa ok. 45-60 minut
14:00 kontynuujemy szkolenie manewrowe
19:00 zakończenie zajęć, czas na odpoczynek i dla chętnych wieczorną integrację

Dzień 2
09:00 trening manewrów jachtem
13:00 przerwa obiadowa ok. 45-60 minut
14:00 kontynuujemy szkolenie manewrowe
16:30 podsumowanie szkolenia
17:00 zakończenie szkolenia, klar jachtu i wyokrętowanie załogi

Umożliwiamy skuteczny trening manewrów na jednostkach, które wielkością i wyposażeniem będą takie same lub bardzo zbliżone do tych, z którymi spotkasz się w Twojej praktyce żeglarskiej.

Gdzie szkolimy?
Naszym portem macierzystym jest Gdynia. Szkolenie odbywa się w Marinie w Gdyni, a dokładnie w basenie jachtowym im. Generała Mariusza Zaruskiego oraz na Zatoce Gdańskiej.
Basen żeglarski był ostatnią inwestycją portową w Gdyni przed rozpoczęciem II wojny światowej. Marina nosi imię Mariusza Zaruskiego, żeglarza, harcerza, kawalerzysty, taternika działającego aktywnie w turystyce polskiej w okresie międzywojennym. To dzięki jego aktywności i rozwojowi portu w Gdyni sprawdziło się hasło „Ubierzmy Gdynię w las masztów” i właśnie wśród tych masztów będziesz miał okazję manewrować co nadaje szkoleniu charakter pełnego realizmu i odpowiedni stopień trudności. Generał Mariusz Zaruski był niezwykłą postacią - z jednej strony uznaje się go za pioniera polskiego żeglarstwa, a z drugiej popularyzatora turystyki górskiej. Jego popiersie odsłonięte zostało przy nabrzeżu w 1984 roku. Wokół basenu rozlokowały się siedziby klubów żeglarskich, w tym najstarszego i najbardziej „morskiego” którego założycielem był sam gen. Zaruski, a z którego wywodzą się nasi instruktorzy – Yacht Klubu Polski Gdynia. To kolejny argument za tym, abyś skorzystał ze szkolenia właśnie u nas.
Aktualnie udostępnianych jest 220 miejsc cumowniczych. Do gdyńskiej Mariny mogą wpłynąć jednostki o długości kadłuba do 20 metrów i zanurzeniu do 2,8 metra. Marina posiada zaplecze socjalno-sanitarne, które znajduje się na nabrzeżu Młodych Żeglarzy. Przy nim działa także punkt odbioru toalet chemicznych oraz zbiornik na przepracowany olej. W przystani skorzystać można z usług szkutniczych i żaglomistrzowskich. W sezonie letnim otwarta jest tu stacja paliwowa i kilka sklepów żeglarskich.


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  Zapoznałem się i akceptuję Politykę prywatności i Regulamin kursów żeglarskich Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN SZKOLEŃ

  *pole wymagane

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym szkoleniu wraz z informacją o płatności.
  4. W razie braku miejsc wpiszemy Cię na listę oczekujących.
  5. Opłatę za szkolenie należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  6. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  7. Przed rozpoczęciem kursu manewrowania jachtem prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.

  Po wysłaniu poprawnym formularza zajrzyj do swojej skrzynki pocztowej, na którą zostanie przesłana wiadomość z potwierdzeniem zgłoszenia oraz ważnymi informacjami.

  Jeśli nie widzisz naszego maila zajrzyj również do folderów: spam, społeczności, oferty, ponieważ czasem trafiają tam nasze maila.

  Jeśli w ciągu kilku godzin nie otrzymasz naszego maila napisz do nas w tej sprawie na adres kontakt@akademiazeglowania.pl