fbpx
Plecy

Inland skipper – sternik śródlądowy

Kurs na certyfikat Inland Skipper ISSA

W Polsce do prowadzenia jachtów o długości do 7,5 m nie są wymagane żadne uprawnienia żeglarskie, ale my zachęcamy do zdobywania praktycznej wiedzy żeglarskiej potwierdzonej certyfikatem Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA.

Wszystkiego można nauczyć się samemu, ale może to trwać bardzo długo, a czasami koszt takiego doświadczenia może być bardzo bolesny. Program szkolenia w systemie Federacji ISSA skupia się na wszystkich najważniejszych zagadnieniach, które niezbędne są do bezpiecznego prowadzenia jachtu i poradzenia sobie w różnych sytuacjach, na różnych akwenach.

W szkoleniu na poziomie Inland skipper kładziemy nacisk na: bezpieczeństwo, umiejętność manewrowania jachtem na żaglach i na silniku, przepisy, meteorologię, budowę jachtu, ale również kładziemy duży nacisk na aspekty związane z ochroną środowiska.

Wymagania do uzyskania certyfikatu Inland Skipper (ISSA):
– wiek: ukończone 10 lat
– odbycie i uzyskanie pozytywnej oceny ze szkolenia realizowanego w ramach kursu na patent żeglarza jachtowego PZŻ lub rejsu stażowego organizowanego przez Akademię Żeglowania.

 

standard.cdr

standard.cdr

Do uzyskania certyfikatu Inland Skipper nie jest wymagany egzamin. Zaliczenie szkolenia i uzyskanie stopnia odbywa się na podstawie oceny instruktora z przebiegu postępu edukacji kursanta podczas całego szkolenia lub rejsu stażowego.

Cena kursu

RABAT 15% z okazji 100 lecia Yacht Klubu Polski Gdynia

kurs weekendowy – 1 352 zł  1 590 zł
kurs tygodniowy – 1 097 zł 
1 290 zł

W celu uzyskania rabatu, wpisz w koszyku zakupowym kod: 100latykp

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na 2 raty.

W ramach szkolenia zapewniamy:
– naukę żeglowania w kameralnych grupach 3-5 osób!
– wykłady teoretyczne z wykorzystaniem publikacji multimedialnych, tablicy, przyborów nawigacyjnych, literatury i materiałów pomocniczych,
– zajęcia praktyczne na jachcie. W ramach szkolenia realizowany jest również rejs uwzględniający zawinięcie do innych Marin Zatoki Gdańskiej,
– opiekę doświadczonych instruktorów oraz koordynatora kursu,
– materiały edukacyjne pomocne w nauce - podręcznik, animacje, symulacje, filmy, rekomendacje literatury fachowej,
– wsparcie w kontynuacji uprawiania żeglarstwa po uzyskaniu certyfikatu (rejsy, warsztaty, udział w regatach).

Koszt dodatkowy związany z wydaniem certyfikatu ISSA – 300zł

W celu rezerwacji miejsca w szkoleniu na certyfikat Inland Skipper należy złożyć rezerwację na kurs żeglarza jachtowego z dopiskiem w uwagach formularza rezerwacyjnego – certyfikat Inland Skipper