“Nie sztuka wyjść cało z opresji.
Sztuką jest do niej nie dopuścić”

gen. Mariusz Zaruski

Kim jesteśmy

Akademia Żeglowania powstała z potrzeby popularyzacji żeglarstwa morskiego w Polsce. Najważniejszym założeniem naszej działalności jest zachęcenie do żeglowania i przygotowanie do samodzielnego i bezpiecznego korzystania z tej formy rekreacji. Od samego początku istnienia organizacji nastawiliśmy się na jakość edukacji. Jeśli poszukujesz szkoły, w której szybko i łatwo chcesz zdobyć patent, poszukaj od razu innej firmy. Z nami się napracujesz, ale szybko odczujesz efekty.

Zespół instruktorów składa się z doświadczonych żeglarzy morskich i regatowych. Na koncie poszczególnych osób są tytuły Mistrza Polski w klasach olimpijskich, kilkadziesiąt tysięcy przebytych mil morskich, sędziowanie regat rangi Mistrzostw Świata i Europy, prestiżowych regat World Match Race Tour, regat katamaranów oraz szkoleń żeglarskich dla osób indywidualnych i dużych korporacji. Lubimy spędzać czas nad wodą, opowiadać niestworzone historie przy kawie na jachcie i dużo się pośmiać. Pracując, odpoczywamy i pomagamy odpoczywać innym.

Czym się zajmujemy

W wolnym czasie żeglujemy, gdzie się da, na Bałtyku, Adriatyku, po jeziorach i zalewach. A poza wolnym czasem szkolimy, prowadzimy rejsy, sędziujemy regaty i organizujemy eventy żeglarskie. Zapraszamy na szkolenia na patenty żeglarskie, motorowodne oraz certyfikaty ISSA. Zachęcamy do zdobywania doświadczenia podczas rejsów stażowych i poszerzania wiedzy na szkoleniach specjalistycznych typu SRC, nawigacja, meteorologia, etc.

Akademia Żeglowania to przede wszystkim ludzie i społeczność, która ją otacza. Dbamy aby przygoda z żeglarstwem nie kończyła się wraz ze zdanym egzaminem. Organizujemy spotkania, pikniki, rejsy, które pozwalają utrzymać poczucie, że wszyscy jesteśmy żeglarzami 🙂

Zapraszamy na pokład!

Nasza historia

Niech przemówią za nas liczby

1303
Uczestników kursów
12296
przebytych mil morskich podczas kursów
95
% uczestników zdało egzamin
97
% uczestników potwierdza, że chętnie zarekomenduje znajomym Akademię