fbpx
Plecy

“Nie sztuka wyjść cało z opresji.
Sztuką jest do niej nie dopuścić”

gen. Mariusz Zaruski

Współpracujemy-z-Yacht Klubem Polski Gdynia

Kim jesteśmy

Akademia Żeglowania powstała z potrzeby popularyzacji żeglarstwa morskiego w Polsce. Najważniejszym założeniem naszej działalności jest zachęcenie do żeglowania i przygotowanie do samodzielnego i bezpiecznego korzystania z tej formy rekreacji. Od samego początku istnienia organizacji nastawiliśmy się na jakość edukacji. Jeśli poszukujesz szkoły, w której szybko i łatwo chcesz zdobyć patent, poszukaj od razu innej firmy. Z nami się napracujesz, ale szybko odczujesz efekty.

Zespół instruktorów składa się z doświadczonych żeglarzy morskich i regatowych. Na koncie poszczególnych osób są tytuły Mistrza Polski w klasach olimpijskich, kilkadziesiąt tysięcy przebytych mil morskich, sędziowanie regat rangi Mistrzostw Świata i Europy, prestiżowych regat World Match Race Tour, regat katamaranów oraz szkoleń żeglarskich dla osób indywidualnych i dużych korporacji. Lubimy spędzać czas nad wodą, opowiadać niestworzone historie przy kawie na jachcie i dużo się pośmiać. Pracując, odpoczywamy i pomagamy odpoczywać innym.

Czym się zajmujemy

W wolnym czasie żeglujemy, gdzie się da, na Bałtyku, Adriatyku, po jeziorach i zalewach. A poza wolnym czasem szkolimy, prowadzimy rejsy, sędziujemy regaty i organizujemy eventy żeglarskie. Zapraszamy na szkolenia na patenty żeglarskie, motorowodne oraz certyfikaty ISSA. Zachęcamy do zdobywania doświadczenia podczas rejsów stażowych i poszerzania wiedzy na szkoleniach specjalistycznych typu SRC, nawigacja, meteorologia, etc.

Akademia Żeglowania to przede wszystkim ludzie i społeczność, która ją otacza. Dbamy aby przygoda z żeglarstwem nie kończyła się wraz ze zdanym egzaminem. Organizujemy spotkania, pikniki, rejsy, które pozwalają utrzymać poczucie, że wszyscy jesteśmy żeglarzami 🙂

Zapraszamy na pokład!

Nasza historia

Niech przemówią za nas liczby. Zapewne rekordów nimi nie pobiliśmy, ale ...

3094
Uczestników kursów
39845
przebytych mil morskich podczas kursów
96
% uczestników zdało egzamin
97
% uczestników potwierdza, że chętnie zarekomenduje znajomym Akademię

Nasz wkład w rozwój żeglarstwa

Akademia Żeglowania aktywnie uczestniczy w rozwoju żeglarstwa morskiego w Polsce. W naszej kadrze znajduje się:

  • Reprezentant PZŻ w Międzynarodowej Federacji rozwoju regat morskich na Bałtyku
  • Reprezentant PZŻ w Offshore Racing Congress
  • Członek Komisji Morskiej PZŻ
  • Członek Zespołu ds. Regat Morskich PZŻ
  • Członek Kolegium Sędziów Regatowych PZŻ

Jesteśmy jedyną szkołą w Gdyni, która oprócz działalności komercyjnej związanej ze szkoleniami na patenty i rejsami, aktywnie uczestniczy w pracach zmierzających do rozpowszechniania i organizowania żeglarstwa morskiego w naszym kraju. Prowadzimy również szkolenia z zawodnikami kadry narodowej w zakresie przepisów regatowych żeglarstwa ogólnoświatowej federacji World Sailing.

STATUETKA EDUKATORA ROKU 2021

Akademia Żeglowania zdobyła tytuł Edukatora roku 2021 na uroczystej gali żeglarstwa - jest to ukłon środowiska żeglarskiego za wieloletni wkład w rozwój żeglarstwa i podnoszenie poprzeczki edukacji żeglarskiej

Podziękowanie od Polskiej Fundacji Narodowej

za owocną współpracę w ramach cyklu szkoleń załogi wyczynowego jachtu I Love Poland

Podziękowanie od Jacht Klubu Morskiego GRYF

za pomyślną i wieloletnią współpracę przy projektach edukacyjnych