fbpx
Plecy

Rejs rekreacyjny stażowy Grecja Cyklady

Najbliższe dostępne terminy:
- 07-14.10.2023 (brak miejsc)
- 14-21.10.2023 (brak miejsc)
- 21-28.10.2023 (brak miejsc)
- 28.10-04.11.2023 (brak miejsc)

Trasa: Ateny - Cyklady - Ateny

Kategoria: rejs stażowy, rejs rekreacyjny, rejsy morskie, rejsy w Grecji,  rejsy szkoleniowe, rejsy rekreacyjne

Staż morski: wystawiamy opinię z rejsu potrzebną na patent jachtowego sternika morskiego i kapitana jachtowego

Marzy Ci się żeglarska przygoda?
Chciałbyś odpocząć od codziennych obowiązków, a nie wiesz gdzie się wybrać?
A może brakuje Ci kilku godzin, żeby w sezonie podejść do egzaminu na Jachtowego Sternika Morskiego?
Spędź z nami żeglarski tydzień w Grecji pod okiem doświadczonego kapitana - instruktora żeglarstwa!
Będziemy mieli okazje odwiedzić popularne miejsca w Grecji tuż przed głównym sezonem turystycznym, co pozwala na uniknięcie tłumów w marinach i delektowanie się lokalną atmosferą greckich miasteczek.
Zaczynamy w Atenach, a naszym celem jest dotarcie do urokliwego archipelagu Cyklady na Morzu Egejskim. Zagłębimy się w unikalny klimat wyspiarskiego oblicza Grecji. Planujemy odwiedzić popularne wyspy, takie jak Milos czy Paros oraz zatoczki mniej odkrytych i uczęszczanych wysp, nieskażonych jeszcze turystyką.
Docelowa trasa rejsu zostanie ustalona z kapitanem pierwszego dnia, w zależności od warunków pogodowych i naszych wspólnych preferencji.

Płatność:
Jednorazowo lub w dwóch ratach:
- 50% - w momencie rezerwacji,
- 50% - 30 dni przed rozpoczęciem rejsu.
Jeśli zgłoszenie następuje w ciągu 30 dni do rozpoczęcia rejsu, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za cały rejs.

 

Cena rejsu: 2 980 zł  

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie,
- wyposażenie kambuza,
- opiekę doświadczonego skippera,
- szkolenie żeglowania za dnia i w nocy oraz manewrowania jachtem na silniku.

 

Cena nie zawiera:
- kosztów dotarcia na jacht i powrotu,
- wyżywienia na jachcie i w restauracjach,
- biletów wstępu do atrakcji turystycznych,
- kasy pokładowej*.

*kasa pokładowa - (ok 120 Euro od osoby w gotówce) załoga składa się na wspólne wydatki: wyżywienie (w tym również skippera), paliwo, opłaty postojowe, butla z gazem. Nie wydatkowana kasa pokładowa podlega zwrotowi na koniec rejsu.

Dla kogo dedykowane są nasze rejsy?
Dla ludzi szukających aktywnego wypoczynku z zapałem eksploracyjnym i dawką żeglarskiej adrenaliny oraz pragnących nabycia bądź doszlifowania swoich umiejętności żeglarskich. Do wzięcia udziału w rejsie nie jest wymagane uprzednie doświadczenie żeglarskie ani jakiekolwiek kwalifikacje. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego kapitana - instruktora żeglarstwa, który zadba o bezpieczeństwo wszystkich uczestników w trakcie rejsu, a także z chęcią podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem żeglarskim.

Co robimy w trakcie rejsu?
Przede wszystkim odpoczywamy, od pośpiechu, stresów i codzienności. Osoby chętne rozwijania umiejętności żeglowania będą mogły wziąć udział w prowadzeniu jachtu, planowaniu trasy na mapie, czytaniu locji, spisu świateł, radiostacji nautycznych, w trakcie rejsu żeglowanie w pobliżu znaków kardynalnych, bezpiecznej wody, świateł sektorowych, nabieżników. Będziemy odczytywali światła statków i światła nawigacyjne kierujące do portów. Będziemy korzystali m.in. z map papierowych, nawigacji elektronicznej, autopilota i pozostałych instalacji, które oferuje jacht.

Nauczysz się lub przypomnisz:
- prowadzenia jachtu z kołem sterowym na żaglach i na silniku,
- klarowania jachtu - przygotowanie do żeglugi i klar na koniec rejsu,
- skutecznego manewrowania jachtem na silniku w marinie,
- wykorzystania właściwości manewrowej jachtu,
- manewru człowieka za burtą,
- trymowania jachtu do optymalnej żeglugi w różnych warunkach (dla chętnych również trym regatowy),
- stawania w dryf,
- pracy na fali,
- obsługi nawigacji GPS i chartplottera,
- obsługi radiostacji VHF (cenna praktyka do uzyskania certyfikatu radiooperatora SRC),
- odczytywania locji akwenu,
- rozpoznawania świateł statków,
- nawigowania w nocy z wykorzystaniem świateł znaków nawigacyjnych,
- zasad postępowania w sytuacjach niebezpieczeństwa.

Stawiamy na jakość:
1. Rejs realizujemy na jachcie Beneteau Oceanis 46,  typowej jednostce czarterowej, z którą możesz spotkać się na większości popularnych akwenów morskich Europy.
2. Rejs stażowy prowadzony jest przez doświadczonego skippera - instruktora żeglarstwa kpt. Krzysztofa Wasilewskiego, który na co dzień pływa po różnych akwenach i zna manewry nie tylko z książek, ale przede wszystkim z praktyki. Podpowie szereg praktycznych sposobów manewrowania adekwatnych do sytuacji, w których możesz się znaleźć. Instruktorzy Akademii posiadają doświadczenie w metodyce nauki żeglarstwa, nie tylko pokażą jak należy postępować, ale co ważne potrafią precyzyjnie wytłumaczyć dlaczego tak należy postępować. Uczą samodzielnego myślenia, które przydaje się w późniejszej samodzielnej nauce żeglowania.
3. W trakcie rejsu otrzymasz materiały pomocnicze, które pozwolą Ci zrozumieć teoretyczne aspekty przygotowania i skutków wykonania danego manewru.

Ramowy harmonogram rejsu:

Dzień 1 (sobota)
18:00 zbiórka załogi i zaokrętowanie na jachcie
18:15
odprawa załogi z kapitanem
18:30-19:30
zaprowiantowanie jachtu i przygotowanie do rejsu
20:00 wypłynięcie w rejs z Alimos Marina w Atenach

Dzień 7 (piątek)
22:00 powrót z rejsu do Alimos Marina w Atenach

Dzień 8 (sobota)
09:00 wyokrętowanie z jachtu i odebranie opinii z rejsu potwierdzającej zdobyty staż morski

Transport:

Lot do Aten
Bezpośrednie połączenia z Polski do Aten odbywają się z Warszawy i Katowic. Realizuje je AeganAir. (https://en.aegeanair.com/plan/book-a-flight/). Koszt przelotu w jedną stronę wahają się od 180 zł do 360 zł, w zależności od terminu (dane cenowe  z końca maja 2023) czas trwania lotu to 2,5 godziny. Jeżeli lot z Warszawy czy Katowic nie jest satysfakcjonujący, polecamy spojrzeć na wyszukiwarkę lotów (kiwi.com).

Z Aten do mariny Alimos
W Atenach jest wygodna komunikacja miejska, która operuje w najróżniejszych częściach miasta. Najefektywniejszy sposób, żeby dostać się do mariny to autobusy. Autobus o numerze X96 dowozi na przystanek „EDEM” , który znajduje się tuż obok mariny. Podróż trwa niecałe 1.5 godziny i kosztuje 5 euro. Autobusy jeżdżą co ok. 30 minut.

 

Przepisy dotyczące wjazdu do Grecji i Covid:
Przed wyjazdem prosimy o dopełnienie wszystkich czynności związane z wyjazdem do Grecji. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie polskiego MSZ.
https://www.gov.pl/web/grecja/informacje-dla-podrozujacych

 

Ubezpieczenie turystyczne:
Zachęcamy do zakupu ubezpieczenia indywidualnego na czas trwania rejsu na potrzeby leczenia poza granicami Polski. Żeglarstwo do 20 mil od brzegu nie jest klasyfikowane jako sport ekstremalny (archipelag jest tak rozsiany na Morzu Egejskim, że ten warunek będzie zawsze spełniony).
Takie ubezpieczenie można nabyć w Signal Iduna w wygodnym kalkulatorze online https://w3.signal-iduna.pl/e-policy/pl/. Ubezpieczenie można kupić do dnia rozpoczęcia rejsu. Składka ubezpieczenia na tydzień (na dzień publikacji tej oferty) to koszt ok. 40 zł.

 

REGULAMIN REJSÓW AKADEMII ŻEGLOWANIA

 

Terminy rejsów w Grecji

Nr

Termin Cena Dostępność

Zapisz się

1

07 - 14 październik 2023

2.980 zł

brak miejsc

2

14 - 21 październik2023

2.980 zł

brak miejsc

3

21 - 28 październik2023

2.980 zł

brak miejsc
4

28 październik- 04 listopad 2023

2.980 zł

brak miejsc

Grecja i jej uroki

Co oferuje Grecja i Cyklady?

Przede wszystkim niesamowite widoki, klimatyczne porty, urokliwe zatoki, wyjątkową kuchnię oraz miejsca nieskażone jeszcze turystyką. Zaczynamy w niezwykłej marinie Alimos (potocznie Kalamaki). Marina oferuje miejsca dla ponad 1000 jachtów! Po zaokrętowaniu, aby nie tracić ani chwili, wyruszamy na Zatokę Sarońską, gdzie będziemy mogli spotkać między innymi majestatyczną świątynię Posejdona, wskazującą drogę do Aten żeglarzom wracającym z morza.
Aby dostać się na Cyklady musimy pokonać kilkadziesiąt mil morskich. Kurs wyznaczamy na najdalej usytuowaną wyspę archipelagu, gdzie dotrzemy po nocnym przelocie, tak aby następnie móc wracać zatrzymując się bez pośpiechu na kolejnych wyspach.
Same Cyklady mają niezwykle dużo do zaoferowania wszelkim odkrywcom, jak np. unikalną zatokę we wnętrzu krateru wulkanicznego na Milos, w której znajduje się stolica Adamas wraz z magiczną wioską rybacką Klima, czy wyspa Paros, która znana jest jako perła wśród greckich Cyklad.

Kuchnia grecka to prawdziwe śródziemnomorskie rarytasy. Od lokalnie łowionych ryb i owoców morza podawanych z sałatką ze świeżych warzyw, po perfekcyjnie przyrządzoną jagnięcinę i stanowiące symbol Grecji - oliwki.

 

Październik w Grecji

Październik jest miesiącem kończący sezon turystyczny, co sprawia, że można cieszyć się ciszą i spokojem bez tłumów w marinach. Średnie temperatury powietrza w dzień to 23-26 stopni Celsjusza oraz w nocy około 15-18 stopni. Temperatura wody z racji, że była nagrzewana przez całe lato ma około 21-24 stopni.

Jacht Beneteau Oceanis 46

Rejs realizujemy na jachcie Beneteau Oceanis 46, popularnej jednostce czarterowej, z którą możesz spotkać się na większości popularnych akwenów morskich Europy.

Wyposażenie jachtu:

 • Dwa koła sterowe
 • Rolowana genua i wciągany grot
 • Ponton z silnikiem
 • Elektryczna winda kotwiczna
 • GPS Plotter
 • Echosonda
 • Autopilot
 • Szprycbuda
 • Bimini
 • Solarne panele
 • Wiatromierz

Wyposażenie hotelowe:

 • Ręczniki i pościele
 • Radio-CD/MP3
 • Głośniki w kokpicie
 • Zamrażarka
 • Klimatyzacja w kabinach
 • Pełne wyposażenie kuchenne