fbpx
Plecy

Inshore Skipper - sternik morski

Kurs na certyfikat Inshore Skipper ISSA

Inshore skipper to podstawowy stopień skipperski. Jest to certyfikat, który wystarcza, aby samodzielnie wynająć jacht morski do żeglugi rekreacyjnej. Umożliwia on pływanie praktycznie na wszystkich akwenach czarterowych. Osoba posiadająca taki certyfikat powinna posiadać wszelkie umiejętności na zadowalającym poziomie, aby samodzielnie prowadzić jacht morski w porze dziennej w strefie przybrzeżnej.

Celem naszego kursu jest zadbanie aby uczestnicy dobrze radzili sobie z manewrami w porcie, umieli prowadzić nawigację, sprawnie i bezpiecznie obsługiwali jacht, aby nie wychodzili na morze bez aktualnej prognozy pogody oraz byli przykładem dla innych w zakresie rozsądnego korzystania z dobrodziejstw naszego środowiska naturalnego.

Aby uzyskać ten certyfikat nie są wymagane żadne dodatkowe kursy ani kompetencje (np. pierwsza pomoc, UKF, itp.) Oczywiście niezwykle ważne jest poczucie odpowiedzialności i jest to jedno z podstawowych kryteriów wydania certyfikatu.

Wymagania do uzyskania certyfikatu Inshore Skipper ISSA:
– wiek: ukończone 16 lat
– odbycie i uzyskanie pozytywnej oceny ze szkolenia realizowanego w ramach kursu na patent jachtowego sternika morskiego lub rejsu stażowego organizowanego przez Akademię Żeglowania.

 

standard.cdr

standard.cdr

Do uzyskania certyfikatu Inshore Skipper nie jest wymagany egzamin. Zaliczenie szkolenia i uzyskanie stopnia odbywa się na podstawie oceny instruktora z przebiegu postępu edukacji kursanta podczas całego szkolenia lub rejsu stażowego.

Cena kursu

RABAT 15% z okazji 100 lecia Yacht Klubu Polski Gdynia

kurs weekendowy – 1 437 zł  1 690 zł
kurs tygodniowy – 1 182 zł 
1 390 zł

W celu uzyskania rabatu, wpisz w koszyku zakupowym kod: 100latykp

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na 2 raty.

W ramach szkolenia zapewniamy:
– naukę żeglowania w kameralnych grupach 3-5 osób!
– wykłady teoretyczne z wykorzystaniem publikacji multimedialnych, tablicy, przyborów nawigacyjnych, literatury i materiałów pomocniczych,
– zajęcia praktyczne na jachcie. W ramach szkolenia realizowany jest również rejs uwzględniający zawinięcie do innych Marin Zatoki Gdańskiej,
– opiekę doświadczonych instruktorów oraz koordynatora kursu.
– materiały edukacyjne pomocne w nauce - podręcznik, animacje, symulacje, filmy, rekomendacje literatury fachowej,
– wsparcie w kontynuacji uprawiania żeglarstwa po uzyskaniu certyfikatu (rejsy, warsztaty, udział w regatach).

Koszt dodatkowy związanych z wydaniem certyfikatu ISSA – 400zł

W celu rezerwacji miejsca w szkoleniu na certyfikat Inshore Skipper należy złożyć rezerwację na kurs jachtowego sternika morskiego z dopiskiem w uwagach formularza rezerwacyjnego – certyfikat Inshore Skipper.