fbpx
Plecy

Intensywny rejs stażowy - weekendowy

Trasa: Zatoka Gdańska, Bałtyk
Najbliższe dostępne terminy:
- 17-18.09.2022 (brak miejsc)
Kategoria: rejsy morskie, rejsy z Gdyni, rejs stażowy, rejsy szkoleniowe,

Krótkie rejsy morskie to idealne połączenie aktywnego wypoczynku, podróży z wizytami w ciekawych portach oraz rozwijania pasji żeglarskiej. W 2 dniowych rejsach żeglujemy, odpoczywamy, odwiedzamy fajne miejsca i lokale. Rejsy intensywne nastawione są na aktywny wypoczynek poprzez naukę żeglarstwa, poćwiczenie prowadzenia jachtu, nauki locji, nawigacji, rozpoznawania świateł statków i torów podejściowych. Jest to świetna okazja dla początkujących do posmakowania żeglarstwa, a dla żeglarzy okazja do poćwiczenia lub odświeżenia nabytych wcześniej umiejętności.

 Terminy rejsów weekendowych w sezonie 2022

Termin Cena Dostępność
2-3.07.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
9-10.07.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
16-17.07.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
6-7.08.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
20-21.08.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
3-4.09.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
10-11.09.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc
17-18.09.2022 (sobota-niedziela)

brak miejsc

Cena zawiera: miejsce na jachcie i opiekę skippera.
Cena nie zawiera: kasy pokładowej, którą uczestnicy ustalają sami (ok. 50-100zł/osoba). Z kasy pokładowej robione będą zakupy posiłków przygotowywanych na jachcie lub na grilla, opłacane będzie również wyżywienie skippera a także opłaty portowe i paliwo.

Trasa

W zależności od warunków pogodowych i preferencji uczestników żeglujemy po Zatoce Gdańskiej i Bałtyku odwiedzając porty i mariny:  Władysławowo, Hel, Jastarnia, Sopot i Gdańsk (Motława, Górki Zachodnie, Stogi).

Startujemy w sobotę ok. godz. 9tej rano i wracamy następnego dnia ok godz. 17tej. Dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia rejsu są ustalane z uczestnikami przyjezdnymi, tak aby nie kolidowały z  godzinami przyjazdu i odjazdu środków komunikacji. Rejs ma charakter intensywny co oznacza, że będziemy zawijali do portów, ale na krótkie (max 3h) przerwy, na spacer, posiłek, wypad do restauracji czy kawiarni. W nocy pływamy, dzielimy się na wachty, aby każdy znalazł czas na odpoczynek i sen. Efektem rejsu jest nabycie umiejętności żeglowania typowym jachtem czarterowym oraz uzbieranie możłiwie największej liczby godzin stażowych na stopnie żeglarskie.

Charakter rejsu

Rejs ma charakter rekreacyjno-stażowy co oznacza, że osoby chętne podnoszenia swoich umiejętności będą mogły poćwiczyć manewry oraz nawigację pod okiem skipera-instruktora żeglarstwa. Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba posiadać jakichkolwiek umiejętności żeglarskich. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego skipera, który zadba o bezpieczeństwo na jachcie.

Po zakończeniu rejsu wszyscy uczestnicy będą mogli otrzymać opinię z rejsu potrzebną do uzbierania stażu na stopień jachtowego sternika morskiego i kapitana jachtowego.

 

Regulamin rejsów Akademia Żeglowania


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności i Regulamin rejsów Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN REJSÓW

  *pole wymagane

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym rejsie wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za rejs należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  6. Przed rozpoczęciem rejsu prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.