Intensywny rejs stażowy - weekendowy

Trasa: Zatoka Gdańska, Bałtyk
Terminy:
- 28-29.07.2018 (rejs zakończony)
- 18-19.08.2018 (brak miejsc)
- 25-26.08.2018 (wolne miejsca)
Kategoria: rejsy morskie, rejsy z Gdyni, rejs stażowy, rejsy szkoleniowe,

Krótkie rejsy morskie to idealne połączenie aktywnego wypoczynku, podróży z wizytami w ciekawych portach oraz rozwijania pasji żeglarskiej. W 2 dniowych rejsach żeglujemy, odpoczywamy, odwiedzamy fajne miejsca i lokale. Rejsy intensywne nastawione są na aktywny wypoczynek poprzez naukę żeglarstwa, poćwiczenie prowadzenia jachtu, nauki locji, nawigacji, rozpoznawania świateł statków i torów podejściowych. Jest to świetna okazja dla początkujących do posmakowania żeglarstwa, a dla żeglarzy okazja do poćwiczenia lub odświeżenia nabytych wcześniej umiejętności.

Trasa

W zależności od warunków pogodowych i preferencji uczestników żeglujemy po Zatoce Gdańskiej i Bałtyku odwiedzając porty i mariny:  Władysławowo, Hel, Jastarnia, Sopot i Gdańsk (Motława, Górki Zachodnie, Stogi).

Startujemy w sobotę ok. godz. 9tej rano i wracamy następnego dnia ok godz. 19tej. Dokładne godziny rozpoczęcia i zakończenia rejsu są ustalane z uczestnikami przyjezdnymi, tak aby nie kolidowały z  godzinami przyjazdu i odjazdu środków komunikacji. Rejs ma charakter intensywny co oznacza, że będziemy zawijali do portów, ale na krótkie (max 3h) przerwy, na spacer, posiłek, wypad do restauracji czy kawiarni. W nocy pływamy, dzielimy się na wachty, aby każdy znalazł czas na odpoczynek i sen. Efektem rejsu jest nabycie umiejętności żeglowania typowym jachtem czarterowym oraz uzbieranie możłiwie największej liczby godzin stażowych na stopnie żeglarskie.

Charakter rejsu

Rejs ma charakter rekreacyjno-stażowy co oznacza, że osoby chętne podnoszenia swoich umiejętności będą mogły poćwiczyć manewry oraz nawigację pod okiem skipera-instruktora żeglarstwa. Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba posiadać jakichkolwiek umiejętności żeglarskich. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego skipera, który zadba o bezpieczeństwo na jachcie.

Po zakończeniu rejsu wszyscy uczestnicy będą mogli otrzymać opinię z rejsu potrzebną do uzbierania stażu na stopień jachtowego sternika morskiego i kapitana jachtowego.

Cena rejsu

290zł 

Cena zawiera: miejsce na jachcie i opiekę skippera.
Cena nie zawiera: kasy pokładowej, którą uczestnicy ustalają sami (ok. 50-100zł/osoba). Z kasy pokładowej robione będą zakupy posiłków przygotowywanych na jachcie lub na grilla, opłacane będzie również wyżywienie skippera a także opłaty portowe i paliwo.

Jacht Bavaria 37 (2015 rok)

Płyniemy nowym modelem jachtu renomowanej niemieckiej marki Bavaria. Jachty tego producenta cieszą się dużą popularnością wśród armatorów i klientów w całej Europie. Cechuje je przyjazna obsługa, łatwe prowadzenie, bezpieczeństwo, świetne rozplanowanie przestrzeni oraz wygoda.

Komfortowy jacht dla 8 osób:

 • 8 koi
 • długość 11,30 m
 • szerokość: 3,67 m
 • zanurzenie 1,95 m
 • silnik 28 KM
 • zbiornik paliwa 150 l
 • ilość kabin - 3 (dostępne dla uczestników rejsu, sternik śpi w mesie)
 • zbiornik wody 210 l
 • 1 łazienka


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do organizacji rejsu żeglarskiego, zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. 2002.101.926. z późn. zm.)

Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI

*pole wymagane

REZERWACJA - KROK PO KROKU

 1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
 2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
 3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym rejsie wraz z informacją o płatności.
 4. Opłatę za rejs należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
 5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
 6. Przed rozpoczęciem rejsu prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.