fbpx
Plecy

Rejs stażowy tygodniowy na Bałtyku

Najbliższe dostępne terminy:
- 10-16.07.2021 (brak miejsc)
Trasa:
Gdynia - Bałtyk - Gdynia
kierunek ustalamy na jachcie z załogą np. Gotlandia, Bornholm, Karlskrona, Kłajpeda, Lipawa
Kategoria: rejs stażowy, rejsy morskie, rejsy z Gdyni, rejsy szkoleniowe

Zapraszamy na rejs rekreacyjno-stażowy po Bałtyku. Jest to propozycja dla osób, które poszukują aktywnego odpoczynku, poznania ciekawych miejsc i poćwiczenia prowadzenia jachtu żaglowego. Z uwagi na 7 dniowy czas trwania rejsu umożliwia zachowanie balansu pomiędzy żeglowaniem a odpoczynkiem i zwiedzaniem ciekawych miejsc na lądzie. Wypływamy typowym jachtem czarterowym (Bavaria 37), w zależności o warunków pogodowych i zainteresowania załogi obieramy kierunek na ciekawy ląd. Rejs prowadzi doświadczony instruktor żeglarstwa, który każdemu uczestnikowi poświęci czas aby przygotować do samodzielnej żeglugi morskiej.

Chcesz wypływać dużo godzin stażowych w krótszym czasie?
Sprawdź ofertę: REJS STAŻOWY 100h

 Rejsy stażowe tygodniowe - terminy

Termin Cena Dostępność
29.05-04.06.2021 (sobota-piątek)

1280zł

brak miejsc
12-18.06.2021 (sobota-piątek)

1280zł

brak miejsc
26.06-02.07.2021 (sobota-piątek)

1280zł

brak miejsc
10-16.07.2021 (sobota-piątek)

1280zł

brak miejsc
Nowe terminy - wkrótce

1280zł

Płatność:
Jednorazowo lub w dwóch ratach:
- zadatek 50% ceny w momencie rezerwacji w ciągu 3 dni od otrzymania wiadomości z nr konta do przelewu,
- pozostałe 50% ceny 3 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu.
Jeśli zgłoszenie następuje w ciągu 30 dni do rozpoczęcia rejsu, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za cały rejs.

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie,
- gaz,
- wyposażenie kambuza,
- opiekę doświadczonego skippera,
- szkolenie żeglowania za dnia i w nocy oraz manewrowania jachtem na silniku.

Opłaty dodatkowe na miejscu
kasa pokładowa - (gotówka ok 200-300 zł od osoby) załoga składa się na wspólne wydatki: wyżywienie (w tym również skippera), paliwo, opłaty postojowe. Nie wydane pieniądze wracają do uczestników na koniec rejsu.

Dla kogo dedykowane są nasze rejsy?
Dla osób, które poszukują aktywnego wypoczynku, poćwiczyć żeglowanie jachtem morskim i zwiedzić ciekawe destynacje. Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć jakichkolwiek kwalifikacji czy doświadczenia żeglarskiego. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego kapitana, który zadba w trakcie rejsu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Co robimy w trakcie rejsu?
Przede wszystkim odpoczywamy, od pośpiechu, stresów i codzienności. Osoby chętne rozwijania umiejętności żeglowania będą mogły wziąć udział w prowadzeniu jachtu, planowaniu trasy na mapie, czytaniu locji, spisu świateł, radiostacji nautycznych, w trakcie rejsu żeglowanie w pobliżu znaków kardynalnych, bezpiecznej wody, świateł sektorowych, nabieżników. Będziemy odczytywali światła statków i światła nawigacyjne kierujące do portów. Będziemy korzystali m.in. z map papierowych, nawigacji elektronicznej, autopilota i pozostałych instalacji, które oferuje jacht.

Stawiamy na jakość
1. Rejs realizujemy na jachcie Bavaria 37,  typowej jednostce czarterowej, z którą możesz spotkać się na większości popularnych akwenów morskich Europy.
2. Rejs stażowy prowadzony jest przez doświadczonego skippera instruktora, który na co dzień pływa po różnych akwenach i zna manewry nie tylko z książek, ale przede wszystkim z praktyki. Podpowie szereg praktycznych sposobów manewrowania adekwatnych do sytuacji, w których możesz się znaleźć.

Ramowy harmonogram rejsu

Dzień przed rejsem
od 19:00 zakwaterowanie na jachcie (dla osób chętnych). Można też przybyć na jacht pierwszego dnia rejsu na godz. 08:30.

Dzień 1 - sobota
08:30 zbiórka załogi i zaokrętowanie na jachcie
09:00
odprawa załogi z kapitanem
09:15-12:30
zaprowiantowanie jachtu i przygotowanie do rejsu
13:00 wypłynięcie w rejs z Mariny Gdynia

Dzień 7 - piątek
15:00 powrót z rejsu do Mariny Gdynia
16:30 wyokrętowanie z jachtu i odebranie opinii z rejsu potwierdzającej zdobyty staż morski

REGULAMIN REJSÓW AKADEMIA ŻEGLOWANIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności i Regulamin rejsów Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN REJSÓW

  *pole wymagane

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym rejsie wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za rejs należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  6. Przed rozpoczęciem rejsu prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.

  Przykładowe kierunki rejsu stażowego na Bałtyku

  2

  Karlskrona

  Miasto w sercu archipelagu, urzeka swoim spokojnym klimatem. Samo centrum miasta położone jest na wyspie odległej o 6 km od lądu stałego! Można odpocząć po rejsie w klimatycznej kawiarni lub udać się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie - są tu prawdziwe pełnowymiarowe okręty wojenne, XVIII-wieczne galiony, unikatowe modele i podwodny tunel, w którym można podziwiać wrak żaglowca na dnie morza. Przy samym centrum miasta znajduje się niewielka wysepka Brändaholm, na której znajdują się 43 czerwone domki, stanowiące najbardziej szwedzki ze wszystkich symboli Szwecji. Do zwiedzenia jest też twierdza Kungsholms Fort, która broniła bram Karlskrony przez ponad 300 lat. Egzotyczne rośliny były tutaj zwożone przez lata na pokładach wielu statków wracających z dalekich rejsów, obecnie rozkwitają chronione przez mury fortecy. Muzeum na wyspie przedstawia historię fortecy. Stara stocznia Gamla Varvet - jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych Karlskrony. To również najważniejszy obiekt światowego dziedzictwa w Karlskronie. Na terenie stoczni znajduje się przykładowo 300-stu metrowa budowla z 1692 roku, w której wiązano sznury, najdłuższa drewniana budowla Szwecji oraz pierwszy suchy dok, tzw. "Polhemsdockan", powstały w latach 1716-1724, który był wówczas określany mianem ósmego cudu świata.

  Bornholm

  Nie bez powodu Bornholm jest nazywany rajem dla rowerzystów. 235 kilometrów ścieżek rowerowych, wyznaczonych z daleka od ulicznego ruchu, zadowoli nawet najbardziej wybrednych amatorów tego sportu. A do zobaczenia i zwiedzenia jest po drodze sporo atrakcji: Muzeum Historii Naturalnej NaturBornholm z ciekawymi interaktywnymi ekspozycjami, park wodny Joboland, Centrum Średniowiecza, a także wytwórnie szkła artystycznego i wędzarnie śledzi. Warto też zatrzymać się, by spróbować słynnych w całej Danii słodyczy z małej wytwórni w Snogebaek i Svaneke.

  Born1

  Gotlandia

  Gotlandia

  Inaczej nazywana Wyspą Wikingów, to największa szwedzka wyspa usytuowana na południe od Sztokholmu. Miejsce nosi miano magicznego, kto raz odwiedził Gotlandię z pewnością będzie chciał tu wrócić. Gotlandia jest rajem dla poszukujących ciszy i schronienia wśród niezwykłej i nieskażonej cywilizacją przyrody, pozwala przenieść się w czasie poprzez doskonale zachowane zabytki oraz kultywowanie historii w każdym niemal zakątku wyspy a Wikingowie przypominają o bogatej i długiej tradycji tego miejsca. Dzieci uwierzą, że bajki są prawdziwe, bo Gotlandia to kraina, z której wywodzi się Pippi Langstrump. Wyspa jest miejscem wypoczynku dla wszystkich: dla preferujących aktywny wypoczynek nizinna Gotlandia jest regionem wymarzonym dla turystyki rowerowej i pieszej, dla poszukujących wypoczynku nieprzebrana ilość przepięknych, piaszczystych plaż zapewni doskonały relaks.

  Więcej ciekawych informacji nt. Gotlandii znajdziesz TUTAJ.

  Visby

  Niewątpliwie do największych atrakcji należy zwiedzanie stolicy Gotlandii, Visby. Miasto urzeka średniowieczną architekturą, ogrom (3,5 km długości i 11 m wysokości) kamiennego muru obronnego z 3 majestatycznymi bramami i 36 basztami, nazywanego Ringmuren zapiera dech w piersiach. Doskonale zachowane katedry ( słynna katedra NMP z przełomu XII i XIII wieku ) i kościoły, których historia sięga X wieku przenoszą nas w te wydawałoby się zapomniane czasy. Największe miasto na wyspie usiane jest galeriami i muzeami, a spacer pośród wijących się wąskich uliczek, pełnych kawiarenek, sklepików z pamiątkami i zaułków wypełnionych różami to spełnienie najskrytszych marzeń turysty. Visby szczególnego wymiaru nabiera w 32 tygodniu roku, kiedy to organizowany jest Tydzień Średniowiecza. Miasto zmienia oblicze i staje się plenerem do rozgrywających się średniowiecznych turniejów, potyczek, walk rycerzy oraz niezliczonej ilości pokazów rycerskich. Miejscowa ludność przebiera się w stroje z epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa.

  Visby

  Jacht Bavaria 37 (2015 rok)

  Płyniemy nowym modelem jachtu renomowanej niemieckiej marki Bavaria. Jachty tego producenta cieszą się dużą popularnością wśród armatorów i klientów w całej Europie. Cechuje je przyjazna obsługa, łatwe prowadzenie, bezpieczeństwo, świetne rozplanowanie przestrzeni oraz wygoda.

  Komfortowy jacht dla 8 osób (7 uczestników + sternik):

  • 8 koi
  • długość 11,30 m
  • szerokość: 3,67 m
  • zanurzenie 1,95 m
  • silnik 28 KM
  • zbiornik paliwa 150 l
  • ilość kabin - 3 (dostępne dla uczestników rejsu, sternik śpi w mesie)
  • zbiornik wody 210 l
  • 1 łazienka

  specyfikacja

  6

  3