fbpx
Plecy

Rejs do Karlskrony i na Bornholm

Terminy:
- 15-22.06.2019 (brak miejsc)
- 07-14.09.2019 (brak miejsc)
Trasa:
Gdynia - Karlskrona (Szwecja) - Olandia (Szwecja) - Bornholm (Dania) - Gdynia
Kategoria: rejsy morskie, rejsy z Gdyni, rejs do Szwecji, rejsy szkoleniowe

Tym razem obieramy kurs na port mieszczący się w sercu szwedzkiego archipelagu, do Karlskrony. Czeka tam na nas kilka ciekawych atrakcji: twierdza Kungsholms, stara stocznia Gamla Varvet, Muzeum Marynarki Wojennej z eksponatami statków, rynek i deptak, wyspa Brändaholm z 43 czerwonymi domami stanowiąca symbol szwecji i świetna lodziarnia na rynku. Następnie skierujemy się w stronę duńskich wysp Bornholm i Christianso, na których posmakujemy świeżo wędzonych ryb, zwiedzimy m.in. Centrum Średniowiecza, Twierdzę Hammershus, wysokie klify i piaszczyste plaże.

Cena rejsu:  1280 zł

Jeśli chcesz, mozesz zapłacić za rejs w dwóch ratach:
I rata - 640zł – w ciągu 7 dni od otrzymania wiadomości z nr konta do przelewu.
II rata - 640zł – minimum 14 dni przed rozpoczęciem rejsu.
Jeśli zgłoszenie następuje w okresie krótszym niż 15 dni do rejsu, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za cały rejs.

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie,
- ubezpieczenie,
- gaz,
- wyposażenie kambuza,
- opiekę doświadczonego skippera,
- szkolenie żeglowania, locji, świateł nawigacyjnych, obsługi instalacji na jachcie, instrumentów nawigacyjnych, radia VHF.

Opłaty dodatkowe na miejscu:
- kasa pokładowa - (ok 200-300 zł od osoby) załoga składa się na wspólne wydatki: wyżywienie (w tym również skippera), paliwo, opłaty postojowe. Nie wydane pieniądze wracają do uczestników na koniec rejsu.

Dla kogo dedykowane są nasze rejsy?
Dla każdej osoby, która w sposób aktywny ma ochotę odpocząć w rejsie morskim. Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć jakichkolwiek kwalifikacji czy doświadczenia żeglarskiego. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego kapitana, który zadba w trakcie rejsu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Co robimy w trakcie rejsu?
Przede wszystkim odpoczywamy, od pośpiechu, stresów i codzienności. Osoby chętne rozwijania umiejętności żeglowania będą mogły wziąć udział w prowadzeniu jachtu, planowaniu trasy na mapie, czytaniu locji, spisu świateł, radiostacji nautycznych, w trakcie rejsu żeglowanie w pobliżu znaków kardynalnych, bezpiecznej wody, świateł sektorowych, nabieżników. Będziemy odczytywali światła statków i światła nawigacyjne kierujące do portów. Będziemy korzystali m.in. z map papierowych, nawigacji elektronicznej, autopilota i pozostałych instalacji, które oferuje jacht.

2

Karlskrona
Miasto w sercu archipelagu, urzeka swoim spokojnym klimatem. Samo centrum miasta położone jest na wyspie odległej o 6 km od lądu stałego! Można odpocząć po rejsie w klimatycznej kawiarni lub udać się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: Muzeum Marynarki Wojennej w Karlskronie - są tu prawdziwe pełnowymiarowe okręty wojenne, XVIII-wieczne galiony, unikatowe modele i podwodny tunel, w którym można podziwiać wrak żaglowca na dnie morza. Przy samym centrum miasta znajduje się niewielka wysepka Brändaholm, na której znajdują się 43 czerwone domki, stanowiące najbardziej szwedzki ze wszystkich symboli Szwecji. Do zwiedzenia jest też twierdza Kungsholms Fort, która broniła bram Karlskrony przez ponad 300 lat. Egzotyczne rośliny były tutaj zwożone przez lata na pokładach wielu statków wracających z dalekich rejsów, obecnie rozkwitają chronione przez mury fortecy. Muzeum na wyspie przedstawia historię fortecy. Stara stocznia Gamla Varvet - jest obecnie jedną z największych atrakcji turystycznych Karlskrony. To również najważniejszy obiekt światowego dziedzictwa w Karlskronie. Na terenie stoczni znajduje się przykładowo 300-stu metrowa budowla z 1692 roku, w której wiązano sznury, najdłuższa drewniana budowla Szwecji oraz pierwszy suchy dok, tzw. "Polhemsdockan", powstały w latach 1716-1724, który był wówczas określany mianem ósmego cudu świata.

Bornholm
Nie bez powodu Bornholm jest nazywany rajem dla rowerzystów. 235 kilometrów ścieżek rowerowych, wyznaczonych z daleka od ulicznego ruchu, zadowoli nawet najbardziej wybrednych amatorów tego sportu. A do zobaczenia i zwiedzenia jest po drodze sporo atrakcji: Muzeum Historii Naturalnej NaturBornholm z ciekawymi interaktywnymi ekspozycjami, park wodny Joboland, Centrum Średniowiecza, a także wytwórnie szkła artystycznego i wędzarnie śledzi. Warto też zatrzymać się, by spróbować słynnych w całej Danii słodyczy z małej wytwórni w Snogebaek i Svaneke.

Born1

Jacht Bavaria 37 (2015 rok)

Płyniemy nowym modelem jachtu renomowanej niemieckiej marki Bavaria. Jachty tego producenta cieszą się dużą popularnością wśród armatorów i klientów w całej Europie. Cechuje je przyjazna obsługa, łatwe prowadzenie, bezpieczeństwo, świetne rozplanowanie przestrzeni oraz wygoda.

Komfortowy jacht dla 8 osób (7 uczestników + sternik):

 • 8 koi
 • długość 11,30 m
 • szerokość: 3,67 m
 • zanurzenie 1,95 m
 • silnik 28 KM
 • zbiornik paliwa 150 l
 • ilość kabin - 3 (dostępne dla uczestników rejsu, sternik śpi w mesie)
 • zbiornik wody 210 l
 • 1 łazienka

specyfikacja

6

3


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności i Regulamin rejsów Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN REJSÓW

  *pole wymagane

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym rejsie wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za rejs należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  6. Przed rozpoczęciem rejsu prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.