fbpx
Plecy

Rejs na Gotlandię na festiwal średniowiecza

Termin: 03.08-10.08 2019 (brak miejsc)
Trasa:
Gdynia - Visby (Gotlandia) - Gdynia
Kategoria:
rejsy morskie, rejsy z Gdyni, rejs do Szwecji, rejs stażowy

Popłyń z nami na wyspę wikingów – Gotlandię. Raj dla osób poszukujących ciszy i schronienia wśród nieskażonej cywilizacją przyrody. Jest to rejs również dla osób, które lubią przenosić się w czasie, dzięki doskonale zachowanym zabytkom odbędziemy podróż do średniowiecza.

Jest to jedyny taki rejs w roku. W stolicy Gotlandii Visby odbędzie się w tym czasie znany w całej Europie tydzień średniowiecza, podczas którego całe miasto przeobraża się w średniowieczny krajobraz. Uczestnicy festiwalu nie tylko wyglądają jak mnisi, rycerze, kupcy czy mieszczanie, ale również żyją i mieszkają jak na tamte czasy przystało - mieszkają w namiotach, przygotowują posiłki na ognisku i spędzają czas na turniejach rycerskich, kursach tańca, kosztowaniu trunków, słuchaniu koncertów i wielu innych atrakcji.

Cena rejsu:  1490 zł

Jeśli chcesz, mozesz zapłacić za rejs w dwóch ratach:
I rata - 700zł – w ciągu 7 dni od otrzymania wiadomości z nr konta do przelewu.
II rata - 790żł – do 13.07.2019.
Jeśli zgłoszenie następuje po 13 lipca, w celu rezerwacji miejsca należy dokonać jednorazowej opłaty za cały rejs.

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie,
- ubezpieczenie,
- gaz,
- wyposażenie kambuza,
- opiekę doświadczonego skippera,
- szkolenie żeglowania, locji, świateł nawigacyjnych, obsługi instalacji na jachcie, instrumentów nawigacyjnych, radia VHF.

Opłaty dodatkowe na miejscu:
- kasa pokładowa - (ok 200-300 zł od osoby) załoga składa się na wspólne wydatki: wyżywienie (w tym również skippera), paliwo, opłaty postojowe. Nie wydane pieniądze wracają do uczestników na koniec rejsu.

Dla kogo dedykowane są nasze rejsy?
Dla każdej osoby, która w sposób aktywny ma ochotę odpocząć w rejsie morskim. Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć jakichkolwiek kwalifikacji czy doświadczenia żeglarskiego. Rejs poprowadzony zostanie przez doświadczonego kapitana, który zadba w trakcie rejsu o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

Co robimy w trakcie rejsu?
Przede wszystkim odpoczywamy, od pośpiechu, stresów i codzienności. Osoby chętne rozwijania umiejętności żeglowania będą mogły wziąć udział w prowadzeniu jachtu, planowaniu trasy na mapie, czytaniu locji, spisu świateł, radiostacji nautycznych, w trakcie rejsu żeglowanie w pobliżu znaków kardynalnych, bezpiecznej wody, świateł sektorowych, nabieżników. Będziemy odczytywali światła statków i światła nawigacyjne kierujące do portów. Będziemy korzystali m.in. z map papierowych, nawigacji elektronicznej, autopilota i pozostałych instalacji, które oferuje jacht.

Gotlandia

Gotlandia

Inaczej nazywana Wyspą Wikingów, to największa szwedzka wyspa usytuowana na południe od Sztokholmu. Miejsce nosi miano magicznego, kto raz odwiedził Gotlandię z pewnością będzie chciał tu wrócić. Gotlandia jest rajem dla poszukujących ciszy i schronienia wśród niezwykłej i nieskażonej cywilizacją przyrody, pozwala przenieść się w czasie poprzez doskonale zachowane zabytki oraz kultywowanie historii w każdym niemal zakątku wyspy a Wikingowie przypominają o bogatej i długiej tradycji tego miejsca. Dzieci uwierzą, że bajki są prawdziwe, bo Gotlandia to kraina, z której wywodzi się Pippi Langstrump. Wyspa jest miejscem wypoczynku dla wszystkich: dla preferujących aktywny wypoczynek nizinna Gotlandia jest regionem wymarzonym dla turystyki rowerowej i pieszej, dla poszukujących wypoczynku nieprzebrana ilość przepięknych, piaszczystych plaż zapewni doskonały relaks.

Więcej ciekawych informacji nt. Gotlandii znajdziesz TUTAJ.

Visby

Niewątpliwie do największych atrakcji należy zwiedzanie stolicy Gotlandii, Visby. Miasto urzeka średniowieczną architekturą, ogrom (3,5 km długości i 11 m wysokości) kamiennego muru obronnego z 3 majestatycznymi bramami i 36 basztami, nazywanego Ringmuren zapiera dech w piersiach. Doskonale zachowane katedry ( słynna katedra NMP z przełomu XII i XIII wieku ) i kościoły, których historia sięga X wieku przenoszą nas w te wydawałoby się zapomniane czasy. Największe miasto na wyspie usiane jest galeriami i muzeami, a spacer pośród wijących się wąskich uliczek, pełnych kawiarenek, sklepików z pamiątkami i zaułków wypełnionych różami to spełnienie najskrytszych marzeń turysty. Visby szczególnego wymiaru nabiera w 32 tygodniu roku, kiedy to organizowany jest Tydzień Średniowiecza. Miasto zmienia oblicze i staje się plenerem do rozgrywających się średniowiecznych turniejów, potyczek, walk rycerzy oraz niezliczonej ilości pokazów rycerskich. Miejscowa ludność przebiera się w stroje z epoki i urządza pokazy rękodzielnictwa.

Visby

Medieval - festiwal średniowiecza

Co roku na początku sierpnia Visby na Gotlandii zamienia się w średniowieczą scenerię goszcząc miłośników tej epoki z kilkunastu krajów. Jest to jeden z największych tego typu festiwali w Europie. W trakcie 8 dni odbywa się ponad 300 wydarzeń:  turniejów rycerskich, zawodów łuczników, inscenizacji walk, koncertów, przedstawień teatralnych, kiermaszy rękodzieła, wykładów i kursów rzemieślniczych. Chociaż mamy podobne festiwale w Polsce to uwierzcie nam, że tydzień średniowiecza na Gotlandii pozostawia na każdym duże wrażenie. Średniowieczne ulice Visby, w którym zachowało się ponad 200 średniowiecznych budynków z kamienia, brukowane uliczki wypełnione są ludźmi w starannie wykonanych strojach z tamtej epoki, rycerzami, kupcami, mnichami i błaznami. Uczestnicy festiwalu mieszkają w namiotach, przygotowują posiłki na ogniu a wieczorami kosztują trunków biesiadując przy muzyce. Nie może nas tam zabraknąć 🙂


Jacht Bavaria 37 (2015 rok)

Płyniemy nowym modelem jachtu renomowanej niemieckiej marki Bavaria. Jachty tego producenta cieszą się dużą popularnością wśród armatorów i klientów w całej Europie. Cechuje je przyjazna obsługa, łatwe prowadzenie, bezpieczeństwo, świetne rozplanowanie przestrzeni oraz wygoda.

Komfortowy jacht dla 8 osób (7 uczestników + sternik):

 • 8 koi
 • długość 11,30 m
 • szerokość: 3,67 m
 • zanurzenie 1,95 m
 • silnik 28 KM
 • zbiornik paliwa 150 l
 • ilość kabin - 3 (dostępne dla uczestników rejsu, sternik śpi w mesie)
 • zbiornik wody 210 l
 • 1 łazienka

specyfikacja

6

3


FORMULARZ ZGŁOSZENIA

  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności i regulamin rejsów Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN REJSÓW

  *pole wymagane

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w wybranym rejsie wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za rejs należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce we wskazanym terminie.
  6. Przed rozpoczęciem rejsu prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.