fbpx
Plecy

Regaty Żeglarski Puchar Trójmiasta

Udział w regatach to niezapomniana przygoda i zwieńczenie szkoleń każdego żeglarza. Wejdź na pokład jachtu i zostań członkiem załogi podczas 5 edycji regat Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta.

Udział w tych regatach jest obecnie najlepszą propozycją w sezonie dla osób, które chcą posmakować żeglarstwa regatowego!

 

Termin: 26-28 maja 2017 (piątek-niedziela)

Cena: 759 zł

Cena zawiera:
- miejsce na jachcie podczas regat,
- nocleg na jachcie, 
- opłatę rejestracyjną do regat,
- paliwo,
- opłaty portowe,
- opiekę sternika regatowego,
- koszulkę okolicznościową z regat.

Cena nie zawiera: kasy pokładowej, którą uczestnicy ustalają sami (ok. 50-100zł/osoba). Z kasy pokładowej robione będą zakupy posiłków przygotowywanych na jachcie lub na grilla, opłacane będzie również wyżywienie skippera. Organizatorzy regat przewidzieli poczęstunek: śniadanie w niedzielę (bufet szwedzki) oraz ciepły posiłek w sobotę po wyścigach. Dlatego też koszt wyżywienia będzie minimalny a nadwyżka kasy pokładowej będzie rozdzielona z powrotem uczestnikom.

 

Program

26.05 (piątek):
- do 10:00 - zaokrętowanie na jachcie
- 10:00-11:30 - zapoznanie się z członkami załogi, omówienie planu regat i zadań podczas żeglugi
- 13:00-16:00 - trening regatowy na Zatoce Gdańskiej (zgranie załogi, przećwiczenie manewrów regatowych)
- 16:30 - posiłek w porcie
- 17:30 - odprawa regatowa (omówienie taktyki oraz instrukcji żeglugi - oficjalnego regulaminu regat)

27.05 (sobota):
- start w wyścigach
- ciepły posiłek w namiocie regat, muzyka na żywo

28.05 (niedziela):
- śniadanie dla uczestników w namiocie regat
- start w wyścigach
- udział w ceremonii zakończenia regat i wręczenia nagród
- powrót do domu ok godz. 18:00

 

Trasa regat

Regaty rozgrywane są na akwenie Zatoki Gdańskiej w formie serii wyścigów między bojami i statkiem komisji regatowej. Podczas dwóch dni regat uczestnicy przemieszczają się  między portami Gdyni, Sopotu i Gdańska. W każdym mieście organizatorzy zapowiadają ciekawe atrakcje na lądzie oraz poczęstunek dla uczestników regat.

 

O regatach

Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty zainicjowane z potrzeby popularyzacji żeglarstwa oraz integracji środowiska żeglarskiego na obszarze województwa pomorskiego. Organizatorzy imprezy dbają aby regaty miały przede wszystkim charakter dobrej zabawy i wypoczynku. Zaproszeni na regaty są wszyscy miłośnicy żeglarstwa, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Na starcie wyścigów oraz na lądzie można spotkać wielu utytułowanych żeglarzy takich jak: Mateusz Kusznierewicz (medalista olimpijski), Zbyszek Gutkowski (żeglarz oceaniczny, m.in. uczestnik regat Vendee Globe) Roman Paszke (żeglarz oceaniczny, zdobywca rekordów przebycia tras morskich), Piotr Tarnacki (Mistrz Świata w klasie Micro). Po wyścigach wszyscy zawodnicy mogą podzielić się emocjami minionego dnia, spotykają się w namiocie organizatora na ciepłym posiłku i przy muzyce granej na żywo. Regaty organizowane są przez Pomorski Związek Żeglarski we współpracy z władzami miasta Gdańska, Sopotu i Gdyni.

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 

  Zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności Akademii Żeglowania. POLITYKA PRYWATNOŚCI

  *pole wymagane

  #

  REZERWACJA - KROK PO KROKU

   

  1. W celu rezerwacji miejsca wypełnij formularz zgłoszenia obok.
  2. Postaramy się odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie niezwłocznie, ale rezerwujemy sobie możliwość udzielenia odpowiedzi w ciągu 48 godzin od zgłoszenia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz potwierdzenie zgłoszenia udziału w regatach wraz z informacją o płatności.
  4. Opłatę za regaty należy uregulować w formie przelewu bankowego na rachunek wskazany w otrzymanym potwierdzeniu zgłoszenia.
  5. Po zaksięgowaniu płatności na rachunku bankowym zarezerwujemy miejsce na jachcie.
  6. Przed rozpoczęciem regat prześlemy wiadomość z informacjami organizacyjnymi.