fbpx
Plecy

NADCHODZĄCE SZKOLENIA I REJSY

Wiosna zbliża się dużymi krokami, skorzystaj z okazji aby przygotować się do sezonu żeglarskiego.

Warsztaty-nawigacji-Akademia-Żeglowania

Warsztaty z nawigacji

Zapraszamy na intensywne, dwudniowe warsztaty nawigacji
Szkolenie jest dedykowane dla początkujących i osób, które miały już styczność z nawigacją, ale chciałyby przypomnieć sobie i poszerzyć wiedzę na ten temat. W programie zajęć przewidziana jest nawigacja pilotowa, zliczeniowa, terestryczna i satelitarna. Będzie dużo praktyki na mapach, pływach, z wykorzystaniem przyborów nawigacyjnych.

 


Szkolenie-manewrowania-jachtem-Akademia-Żeglowania

Szkolenie manewrowania jachtem morskim

Tak samo jak w każdej dyscyplinie tak i w żeglarstwie każda dłuższa przerwa sprawia, że wypadamy z wprawy i tracimy wyczucie sprzętu. Warto w takiej sytuacji trochę poćwiczyć. 

Zapraszamy na dwudniowe intensywne szkolenie manewrowe jachtem morskim. Szkolenie dedykowane jest dla osób początkujących oraz osób, bardziej zaawansowanych, które żeglują na jachtach żaglowych i motorowych. Będzie to szkolenie wybitnie praktyczne, w którym przerobimy popularne manewry portowe na silniku, manewry bezpieczeństwa w porcie i na morzu. Pływamy na 37 i 40 stopowych nowych jachtach z kołami sterowymi. Godziny zajęć liczą się do stażu morskiego na patent żeglarski i motorowodny: sternika morskiego i kapitana.

 


SRC-Akademia-Żeglowania

Szkolenie Radiooperatora VHF (SRC)

Wszyscy nasi instruktorzy i sternicy każdego roku ćwiczą obsługę radia przed sezonem. A ty?
Sprawne posługiwanie się radiem morskim jest jedną z najważniejszych umiejętności, którymi powinien umieć posługiwać się każdy żeglarz. Dlatego przykładamy do tego taką wagę wśród naszej kadry.
Zapraszamy na jednodniowe szkolenie przygotowujące do egzaminu na certyfikat radiooperatora VHF (SRC). Jest to szkolenie omawiające problematykę łączności na morzu, oraz praktykę na prawdziwych radiach morskich. Ćwiczymy wszystkie procedury wzywania pomocy przez radio VHF z przystawką DSC. Szkolenie dedykowane jest dla osób, które zamierzają uzyskać certyfikat SRC oraz dla praktyków, którzy chcą doskonalić tak ważną umiejętność.

 


Rejs-Gotlandia-Akademia-Żeglowania

Rejsy bałtyckie zaczynamy od majówki na Gotlandii

Praktyka czyni mistrza. Powiedzenie tak znane, że aż wyświechtane, ale jak ważne w żeglarstwie...
Rejsy na Bałtyku to solidna dawka morskiego żeglarstwa, które świetnie przygotowują żeglarzy do samodzielnych rejsów po innych akwenach Świata. Rejs poprowadzi instruktor żeglarstwa, który zadba właściwie nie tylko o bezpieczeństwo, ale również o edukację morską załogi. Będzie locja, nawigacja, praktyka rozpoznawania świateł statków, latarni, pław, komunikacja na radiu, manewrowanie jachtem, klar morski, sztormowy i wiele innych ciekawostek. Na domiar tego na celownik obieramy jedno z najciekawszych miejsc na naszym morzu - Gotlandię i średniowieczne Visby. Oczywiście godziny liczą się do stażu morskiego. Kto chętny?

 


Kurs-motorowodny

Kurs motorowodny na stopień sternika motorowodnego

Manewrowanie jachtem motorowym i żaglowym na silniku w porcie jest do siebie bardzo zbliżone, niektórzy powiedzą, że identyczne. Zabawa rozkręca się za to na morzu, kiedy motorówką mamy możliwość rozwinięcia dużych prędkości. 
Pomyśl o szkoleniu, które przygotuje Cię do prowadzenia szybkich motorówek czy skuterów wodnych. Nauczymy Cię nie tylko podstawy programowej, która jest we wszystkich szkołach, ale również wskazówek, które nauczyliśmy się, biorąc udział w obstawie wielu imprez żeglarskich, akcji ratowniczych i eventów typu Red Bull Air Show.

 


KUPON PREZENTOWY

Kiedy dzwonią do nas osoby z zapytaniem o kurs żeglarski czy motorowodny, często słyszymy takie wypowiedzi:

"Zbieram się żeby do was zadzwonić juz kilka lat i ciągle nie mam czasu, ale w końcu podjąłem decyzję, że czas najwyższy zrobić kurs i patent żeglarski"
"Od małego chciałam pływać, ale jakoś nikt mnie wcześniej do tego nie popchnął, stwierdziłam, że czas najwyższy zrealizować to marzenie, więc dzwonię".
"Mieszkam nad morzem całe życie a nic nie wiem o żeglarstwie, chciałbym zrobić patent żeglarski abym mógł zabierać moją rodzinę w rejsy. Najpierw pewnie zabiorę ich nad jezioro, ale docelowo myślę o Chorwacji albo Hiszpani".

Zastanów się, może warto porozmawiać z bliskimi i pomóc zrobić im pierwszy krok. Jeśli zdecydujesz się zrobić komuś niespodziankę proponujemy ładny imienny kupon podarunkowy na dowolnie wybrane wydarzenie, np: kurs żeglarski, kurs motorowodny, szkolenie SRC, warsztaty nawigacji, szkolenie manewrowe, rejs rekreacyjny czy rejs szkoleniowy...

Jeśli potrzebujesz porady chętnie o tym porozmawiamy. To są dla nas najfajniejsze rozmowy! 🙂

 


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

W planach mamy również inne ciekawe wydarzenia. Już wkrótce o nich napiszemy. Będzie to między innymi:

  • Intensywny rejs szkoleniowy - przygotowujący do roli kapitana jachtu
  • Szkolenie regatowe - przepisy, taktyka i manewry regatowe
  • Piknik żeglarski - Dzień otwarty YKP Gdynia i Akademii Żeglowania, Grill, krótkie przejażdżki jachtami
  • Otwarte spotkania miłośników żeglarstwa - podróżnicy, regatowcy i debiutanci żeglarstwa
  • I kilka innych atrakcji...

Co jakiś czas wysyłamy do Was newslettery, ale system pokazuje, że nie do wszystkich one docierają, zatrzymują się na filtrze spamu. Jeśli jesteście zainteresowani odczytaniem naszych wiadomości zapiszcie nasz adres email: kontakt@akademiazeglowania.dkonto.pl na Waszej liście kontaktów w skrzynce pocztowej. Zwiększy to szanse na dotarcie wiadomości. Zaglądajcie też do zakładki "Oferty", jeśli taką posiadacie na poczcie.